Expigment krem; Yüzünüzde yada cildinizin herhangi bir yerinde, cilt lekesi, güneş lekeleri, çillerden yakınıyorsanız expigment krem ile bu sorunlarından rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Cildinizde herhangi bir yerinde, yüzünüzde, ayaklarınızda, bacaklarınızda, kollarınızda oluşan lekeleri expigment krem ile yok edebilir, oluşan sorunları ortadan kaldırabiliriz.

Genelde ciltte oluşan sorunları giderin bu mücizevi expigment krem doktorlar tarafında cilt kelerini gidermek için reçete ile yazılmaktadır. Expigment krem ezcanelerde 30 gramlık tüpler içerisinde satılmaktadır,

Expigment krem çeşit olarak expigmint krem %2 ve expigment krem %4 olarak satışa sunulmuştur. Kremin içerisinde bulunan hidrokinon etken maddesinin yoğunluğuna göre krem çeşidine ayrılır. Hidrokinon deri rengini açan kremin ana maddesidir. Expigment krem %2 hidrokinon yoğunluğu 1 gramda 20 mg iken; expigment  krem %4 ise 1 gramda 40 mg’dır.

Cilt lekelerin baş düşmanı olan expigment krem düzenli kullanıldığında cilt lekelerine sebep olan pigmentlerin ortadan kaldırılması ile etkisini gösterirken, ayrıca cilde nem vererek cildin dahada sağlıklı olmasını sağlar.

Expigment Krem Nedir?

expigment krem, expigment krem faydaları

Expigment kremin faydaları

Expigment krem deri bulunan cilt lekeleri, güneş yanıkları, çiller, sivilce izleri, koyu renkte lekelerin yok edilmesinde kullanılan etken bir maddedir. Kademeli olarak cilt lekelerini açılması amaçlanmaktadır. Expingment krem içerisinde bulunan hidrokinon etkisini göstermesi le beraber deriye rengini veren melanin etkisi yavaşlayarak cilt lekelerinde açılma olur.

Ciltte bulunan leke yada cilt sorunun büyüklüğüne göre expigment krem %2 yada expingment krem %4 doktorunuz tarafında belirlenerek reçete ile yazılır. Asla kremin dozunu ve kullanım şeklini doktorunuza danışmadan değiştirmeyin, aşırı kullanımından kaçının. krem sadece deri üzerine sürülmektedir.

Expigment krem ile sivilce ve cilt lekesi tedavisi

Expigmen krem ile sadece cilt lekelerinden değil sivilce izlerinden kurtulmanız mümkün. Çok etkili bir olmasında dolayı sivilce iyi gelen kremler arasında gösterilen bu kremi güneşli günlerde ve yaz aylarında kullanımı tavsiye edilmez. Sivilcelerinizi expigment krem ile tedavi etmek istiyorsanız sonbahar ve kış aylarını tercih ederek kullanabilirsiniz. Bu kremin cildi soyucu etkisinin bulunmasında dolayı yaz aylarında cilde zarar vereceğinden kullanılması tavsiye edilmez.

Expigment Krem Nasıl Kullanılır?

expigment krem, faydaları, fiyatı

Expigment krem

Cildinizde leke, sivilce, güneş yanıkları, çiller varsa doktor tarafından ilk yazı kremler arasında yer alan expigment krem kullanımıdoktorunuz size tavsiye ettiği şekilde ve dozda kullanmaya dikkat ediniz. Cilt sorunlarınızda kurtulmak için krem düzenli kullanılması çok önemlidir. Peki expigment krem nasıl kullanılır?

Krem günde 2 defa olmak üzeri günde 12 saat ara ile deriye uygulanır. Kremin uygulanacağı bölgenin temiz olması çok önemlidir, daha etkili sonuç için sorunlu bölge kremi kullanmadan önce iyice temizlenmelidir. Kesilikle uygulanacak bölge kuru olmalıdır. Her gün düzenli olarak akşam yatmadan 2 saat önce deride sadece sorunlu olan kısıma el ile ovalayarak sürün en az 2 dakika masaj yaparak ta kremin iyice yedirilmesini sağlayabilirsiniz. Expigment cilt lekesi kremi ile cilt lekeleri sorunlarından kurtulmak için 2 ay düzenli kullanılması tavsiye edilir. Krem 6 ay içerisinde kesin etki gösterecektir. Eğer ilk 2 ay içerisinde gözle görülür bir değişiklik yok ise mutlaka krem kullanımı bırakılmalı ve doktorunuza durumu danışmalısınız.

Expigment Kremin Faydaları

Expigment kremin faydaları kullanan kişiler tarafından kısa sürede görülmektedir. İşteexpigment kremin faydaları

 • Cilt lekelerini yok eder.
 • Sivilce izlerini kısa sürede düzenler.
 • Çillerin yok edilmesinde yada azaltılmasında etkilidir.
 • Cilde gençlik ve güzellik verir.
 • Expigent krem cildi soyduğu için cildi yeniler.
 • Güneş yanıklarını yok eder.
 • Yaşlanmadan dolayı oluşan lekeleri yok eder.
 • Koyu kahverengi lekeleri azaltır yada yok eder.

Expigment Krem Nereden Alınır?

expigment krem

Expigment krem

Reçete ile satılan bu kremi eczanelerden bulmanız mümkündür. Expigment kremreçete ile satılmaktadır ve mutlaka doktorunuzun bu kremi yazması gerekmektedir.

Expigment Cilt Lekesi Kreminin Bilinen Yan Etkileri

Çok etkili bir krem olan Expigment kremin yan etkileri bazı kişilerde cilt tipine ve hassasiyetine göre tepki verebilmektedir. Expigment kremin yan etkileri ve yan etkilerinin görülme sıklığı sırası ile;

 • Cilt lekesi kremi kullandıktan sonra alerjik reaksiyonlar görülebilmektedir. Döküntü, kaşıntı, ciltte şişme, baş dönmesi, nefes almada, zorluk, deride batma hissi, kızarıklık, kuruluk.
 • Kremi sürdüğünü bölgede kaşıntı olması, eğer kaşıntı rahatsız edecek noktada değilse bir şey yapmanıza gerek yoktur. Kaşıntı ve kızarıklık artması durumda krem kesilmelidir.
 • İçi sıvı dolu kabarcıkların oluşması.
 • Deride çatlama
 • Expigment kremin sürüldüğü bölgede mavi yada siyah renkte koyulaşma.

Yukarıda saydığımız expigment kremin yan etkileri ciddi yan etkileridir. Bu kreme karşı alerjiniz olduğunu göstermektedir. Hemen bu kremin kullanımı bırakılmalı ve doktorunuza danışmalısınız. Krem sürüldüğünde kaşıntı, yanma, batma, kızarıklık az ise bunun için bir şey yapmanıza gerek yoktur. Expigment leke kremi kullanmadan önce az miktarda cildinizin her hangi bir yerinde deneyin ve sorun ile karşılaşmadığınız da kullanmaya başlayın.

Expigment Krem Kullananlar

Expigment krem kullananlar ve yaptıkları yorumu sizleri için derledik, kremi kullanan ve krem hakkında yorum yapmış kişilerin yorumlarıdır.

 • Ben kremi 1 kere sürdüm. Ertesi sabah yüzüm domates gibi olmuştu. Ve alev alev yanıyordu hemen kremi kestim bugün soyulmalar başladı bölge bölge tek lekelerine leke eklenmesin de başka bişey istemiyorum.
 • Denemediğim krem kalmadı, arkadaşım tavsiye üzerine eczaneden aldım 1 hafta sonra cildimde soyulmalar başladı, açıkçası bu kadar etki olacağını tahmin etmemiştim.
 • Merhaba 10 gündür kullanıyorum cildim kızardı gerildi kurudu ve soyulmaya başladı sanırım başardım ama iyice soyulana kadar devam etmeli miyim kullanan arkadaşlardan cevap bekliyorum teşekkürler.
 • Bende lekelerim için 1 haftadır kullanıyorum sabah akşam fakat hiç kızarma olmadı , kabuklanma olmadı . Acaba fayda etmiyor mu. Tedavi için önce kızarma ve kabuklanma mı olmalı.
 • Ben 20 gündür kullanıyorum sonuç mükemmel, lekeler renk tonu açıldı tavsiye ederim, düzenli kullanmanız şart.
 • Cilt lekelerini geçiren daha iyi bir krem görmedim.
 • Çillerim vardı azalma oldu, bu bile bana yetti

Expigment kremi hamileler ve hamilelik şüphesi olanlar bu kremi doktor tavsiyesi üzerine kullanabilirsiniz. Ayrıca bu kremi kesinlikle 12 yaşından kişilere tavsiye edilmez. Expigment krem kesinlikle ağız yolu ile alınmamalıdır.

Expigment Krem Fiyatı

Expigment kremi fiyatı,  kremin çeşidine göre değişmektedir. Expigment %2 satış fiyatı 8 TL’dir. Expigment %4 satış fiyatı ise 8.50 TL’dir.

Expigment cilt kremi hakkında sizlere faydalarını ve yan etkileri anlatma çalıştım. Kremi kullanmaya başladığınızda cildinizde soyulma olacaktır. Bu tamamen normal bir durumdur ve telaşlanmaya gerek yoktur ilacın etkisini gösterdiğine belirtisidir.

 

Kaynak : ciltguzellik.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here